Speltas produktos olbaltumvielu, minerālvielu, vitamīnu ir vairāk, nekā tradicionālajos kviešos.
Šī graudaugu kultūra ir bagāta ar olbaltumvielām, ogļhidrātiem, šķīstošām un nešķīstošām šķiedrvielām (kas ir īpaši vērtīgas gremošanas sistēmai), bagāta ar aminoskābēm, nepiesātinātām taukskābēm, minerālvielām:magniju, varu, mangānu, kā arī niacīnu, tiamīnu un citiem B grupas vitamīniem, kas kontrolē metabolismu. Spelta ir bagāta ar mikopolisaharīdiem, kuri uzlabo asinsriti un pastiprina imunitāti, felinanalīnu, kas atbild par adrenalīna hormona ražošanu, un triptofānu, kas veicina organismā serotonīna jeb labā garstāvokļa hormona ražošanu. Tieši serotonīns veicina labu garstāvokli un enerģijas pieplūdumu.
Speltai ir ideāli sabalansēts tauku un polinepiesātināto taukskābju daudzums. Taukskābes ir nepieciešamas cilvēka nervu sistēmai, tās palīdz mazināt stresu, depresiju un nogurumu.
Vērtīgās šķiedrvielas palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs.
Uzturvērtību sadalījums
Īpaši svarīga speltas iezīme – vienmērīgs uzturvērtību sadalījums visos grauda slāņos. Tas nozīmē, ka šīs vērtības paliek pat vissmalkākā maluma miltos un produktos, kas pagatavoti no tiem. Tiesa, tiem, kas vēlas vairāk šķiedrvielu, ieteicams izvēlēties speltas pilngraudu produktus.
Speltas produkti ir viegli sagremojami
Speltas produkti ir viegli sagremojami. Šie graudi ļoti labi uzsūc ūdeni, tādēļ arī barības vielas organismā tiek labāk absorbētas.
Garša
Speltas produktiem – gan smalka maluma, gan pilngraudu maluma piemīt īpašs garšas raksturs. Spelta ir pazīstama ar savu neparasto, saldeni riekstaino piegaršu, lai gan šo atšķirību no tradicionālajiem kviešiem pamana ne ikkatrs. Labākais veids, kā saprast speltas garšu – pagaršot produktus no šiem graudaugiem. Speltas produkti ideāli piemēroti ikdienas ēdienu pagatavošanā.